Lajme

Treni i shpejtësisë së lartë del nga binaret në Gjermani (Foto)

Autori: Gazeta inFokus 21:37 | 01 May 2017

Policia gjermane raportoi se një tren me shpejtësi të lartë ka dalë nga shinat në Dortmund, por nuk ka pasur raportime të menjëhershme për lëndimeve.

Policia nacionale në Twitter duke treguar një fotografi të trenit pjesërisht jashtë binarëve.

Ata bënë të ditur se tre nga vagonët e fundit të trenit kishin dalë për arsye të panjohura dhe se të gjithë pasagjerët janë hequr nga treni.

Etiketa:
Përfshirja në aktivitetet ekstrakurrikulare

Të tjera