Lajme

Treni godet veturën në Prishtinë, ka të lënduar

Autori: Gazeta inFokus 09:05 | 07 March 2021

Një person ka mbetur i lënduar si pasojë e një aksidenti që ka ndodhur mëngjesin e së dielës  mes një treni dhe veture në Prishtinë, shkruan Gazeta Infokus.

Rastin për Gazetën Infokus e ka konfimuar zëdhënësja e policisë për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti.

“Rreth orës 07:30 në rrugën “Dervish Qollaku” në Prishtinë, ka ndodhur një aksident rrugor në mes të trenit dhe një veture të udhëtarve. Si pasojë e aksidentit lëndime trupore ka pësuar një person. Rastin po e heton njësiti i trafikut rrugor” ka thënë Ahmeti./Gazeta Infokus/

Të tjera