Lajme

Treni doli nga shinat, ka të vdekur

Autori: Gazeta inFokus 11:52 | 08 June 2022

17 persona kanë vdekur në Iran, pasi treni doli nga shinat, kështu ka raportuar agjencia e zyrtare e lajmeve “Fars”.

Në Iran, pos të vdekurve, janë lënduar edhe 50 pasagjerë të tjerë, raporton Al-Jazeera, transmeton Express.

Abazoviq e fton Kurtin në Ballkanin e Hapur: Shpresoj të jemi gjashtë shte…

Numri i viktimave mund të rritet, pasi ende nuk janë identifikuar gjithë pasagjerët.

Treni i kishte 350 pasagjerë. Ekipet e shpëtimit me ambulanca dhe helikopterë kanë mbërritur në zonën ku ndodhi tragjedia. /Express

Të tjera