Lajme

Tregon Haki Abazi: Ja si ndodhi përleshja me Dardan Molliqajn

Autori: Gazeta inFokus 23:07 | 11 September 2019

Një përleshje fizike ka ndodhur të mërkurën mbrëma ndërmjet Dardan Molliqaj i PSD’së dhe Haki Abazi i Vetëvendosjes

Abazi ka thënë në një prononcim për Gazetën inFokus se Molliqaj e ka sulmuar bashkë me një shoqërues të tij.

“Pas përfundimit të emisionit unë e  kam lëshuar sallën dhe në korridorit , Meti më Rexhep Hotin ka qenë   dhe ka ardh Dardan Mollqiaj ka ardh me përcjellsin e tij dhe me fjalë kërcënues më kanë kërcënuarKa ndodh një situatë e pakëndshme dhe më kanë liruar dhe me kanë kthy ne studio” ka thënë ai për Gazetën inFokus

Abazi ka thënë se rastin e kanë paraqitur në Policinë Kosovës./Gazeta inFokus

Të tjera