Lajme

Tre të vdekur nga shpërthimi në qendër të Parisit (VIDEO)

Autori: Gazeta inFokus 17:57 | 12 January 2019

Dy zjarrfikës dhe një grua spanjolle kanë humbur jetën si pasojë e një shpërthimi të madh zjarri që ndodhi në një furrë buke në qendër të Parisit.

Dyshohet se shpërthimi u shkaktua nga një rrjedhje gazi, shkruan Euronews,

Ministri i brendshëm francez, Christophe Castaner, ka bërë të ditur se përveç të vrarëve, 10 persona janë në gjendje kritike si dhe 37 të tjerë janë të lënduar më lehtë.

Të tjera