Lajme

Tre persona të vdekur nga Covid-19 në 24 orët e fundit

Autori: Gazeta inFokus 15:05 | 26 October 2020

Në 24 orët e fundit, nga 943 mostra të marra nga SHSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve 204 raste kanë rezultuar pozitive, shkruan Gazeta Infokus.

Ndërsa në 24 orët e fundit tre persona kanë vdekur. Në tri qendra të ndryshme mjekësore.

Brenda 24 orëve janë raportuar tre raste të vdekjes me SARS CoV-2 pozitiv ,1 rast Spitali i Përgjithshëm Pejë, Spitali i Përgjithshëm Prizren dhe Spitali i Përgjithshëm Gjakovë. /Gazeta Infokus/

Të tjera