Sport

Trajneri i Chelseas drejtuar gazetares: Mos je në një zyre me Zidanin

Autori: Gazeta inFokus 17:24 | 04 May 2021

Chelsea të mërkurën e pret Real Madridin, në kuadër të ndeshjes kthyese në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve, shkruan Gazeta inFokus.

Para këtij dueli trajneri i londinezëve, Thomas Tuchel, ka mbajtur një konferencë për media.

Gjatë intervistës një gazetare i ka thënë teknikut gjerman se cili është plani i tij për formacionin.

Kurse ai në mënyre shakaje iu përgjigj duke qeshur: “Mos je me Zidanen në zyre? Jo më vjen keq por nuk mund të ndihmojë në këtë pyetje”.

Kujtojmë se ndeshja e parë mes Real Madridit dhe Chelseas u mbyll me rezultat 1-1./Gazeta inFokus/

Të tjera