Sport

Trajneri i Arbërisë: “Nuk e merituam humbjen”

Autori: Gazeta inFokus 15:30 | 30 November 2020

Arbëria është mposhtur nga Ballkani në përballjen që u zhvillua në kuadër të javës së 15-të në elitën e futbollit vendor, shkruan Gazeta inFokus.

Pas këtij takimi, për Art Sport ka folur trajneri i Arbërisë, Bledar Devolli, i cili ka thënë që skuadra e tij nuk e ka merituar humbjen.

“Më vjen keq të ndëshkohemi nga një episode i ndeshjes së ndërprerë, me vjen keq për djemtë pasi kemi bërë një ndeshje të mirë, por që sot na fati na ktheu shpinën dhe shkoj keq. Sot na ka munguar vetëm goli, pasi kemi dominuar në çdo aspekt kundërshtarin, si në lojë, raste por edhe në kornera. Definitivisht sot na ka munguar vetëm fati, por mendoj se kundërshtari nuk e ka merituar fitoren së paku kjo ndeshje është dashur të mbyllet e barabartë”, ka thënë Devolli.

Ndeshja përfundoj me rezultat 2-1 në favor të Ballkanit./Gazeta inFokus/

Të tjera