Sport

Tragjike: Pas një mosmarrëveshje në trafik ish-futbollisti i gjigantit turk vret një preson dhe plagos katër të tjerë

Autori: Gazeta inFokus 23:49 | 27 September 2021

Futbolli i Turqisë është tronditur gjatë ditës së hënë, shkruan Gazeta inFokus.

Kjo pasi mediat turke raportojnë se ish-futbollisti i njohur, Sezer Ozturk, me 19 shtator ka vrarë 1 person dhe ka plagosur 4 të tjerë me armë zjarri.

Ozturk në të kaluarën ka luajtur për skuadra të mëdha evropiane si, Fenerbahce dhe Bayern Leverkusen.

Ngjarja tragjike ka ndodhur pas një mosmarrëveshje në trafik.

Policia është në kërkim të Ozturkut, i cili është në arrati që nga incidenti./Gazeta inFokus/

Të tjera