Lajme

Tragjedia në Himarë, Rama: S’ka fjalë për ngushëllim, fajtori të marrë ndëshkimin më ekstrem

Autori: Gazeta inFokus 18:59 | 02 August 2022

Pas ngjarjes tragjike në Himarë ku humbi jetën një fëmijë pas përplasjes me njëskaf që drejtohej nga oficeri Arjan Tase, ka reaguar edhe kryeministri Edi Rama.

Në postimin e tij në twitter, Rama shkruan se është rrëqethëse dhe nuk ka fjalë ngushëlluese për familjen që humbi vajzën pasi u përplas nga skafi në det.

Ai gjithashtu thekson se autori të marrë dënimin maksimal nga drejtësia, ndërsa shton se Policia e Shtetit duhet të nxjerrë mësime nga kjo ngjarje.

Postimi i Ramës:

Tragjedia e familjes së të miturës në Himarë është rrëqethëse dhe s’ka fjalë ngushëlluese për dhimbjen.Uroj që fajtori të marrë ndëshkimin më ekstrem nga drejtësia dhe drejtuesit e Policisë së Shtetit të nxjerrin mësimet e duhura e t’u japin mësimin e duhur trupave përgjegjëse!

Të tjera