Lajme

Tragjedia në Bullgari, Kuvendi i Kosovës e nis seancën me një minutë heshtje

Autori: Gazeta inFokus 14:38 | 23 November 2021

Seanca e Kuvendit ka filluar me një minutë heshtje në nderim të viktimave që humbën jetën mëngjesin e sotëm në Bullgari, shkruan Gazeta Infokus.

“Të gjithë ata që u ndanë nga kjo jetë, u prehshin të qetë në amshim, kurse të lënduarve ju dëshirojmë shërim të shpejtë”, ka thënë kryeparlamentari, Glauk Konjufca.

Në këtë aksident tragjik të vdekur mbetën 46 persona dhe shtatë të lënduar./Gazeta Infokus/

Të tjera