Fun & Video

Tragjedi në ring/ Ndërron jetë boksieri i MMA

Autori: Gazeta inFokus 14:49 | 05 October 2021

Tragjedi në ringun e boksit.

Boksieri i MMA, Justin Thornton ka ndërruar jetë pas plagëve të marrë në humbjen ndaj Dillon Cleckler me 20 gusht.

Presidenti i BKFC, Dave Feldman konfirmoi që Thornton nuk ka arritur t’i mbijetojë plagëve të marra dhe ka ndërruar jetë.

“Këtë mëngjes morëm lajmin për vdekjen e njërin prej luftëtarëve tanë, Justin Thornton që garoi në BKFC-20 me 20 gusht 2021. I bashkohemi kominetitet të sportit dhe dërgojnë ngushëllimet më të thella për familjen dhe të dashurit e tij”, thuhet në njoftimin e presidentit të BKFC, Dave Feldman.

Thornton ra në tokë pas vetëm 18 sekondave pas një goditje brutale të Clecker.

Të tjera