Sport

Top 10 golashënuesit më të mirë të Superligës në stinori vjeshtorë

Autori: Gazeta inFokus 16:28 | 04 December 2019

Stinori vjeshtorë i elitës së futbollit kosovar ka përfunduar javën që lamë pas, shkruan Gazeta inFokus.

Pas shtatëmbëdhjetë xhirove të zhvilluara, Ballkani nga Suhareka është shpallur kampion vjeshtorë i Superligës me 34 pikë të tubuara, dy me shumë se Gjilani që renditet i dyti dhe tri me shumë së Drita dhe Prishtina që renditën në pozitën tre dhe katër.

Lojtari që ka shënuar më së shumti gola në këtë stinor vjeshtorë, është futbollisti i Ballkanit Blend Baftiu.

Image result for blend baftiu kf ballkani 2019

Ai ka realizuar 10 gola në 17 ndeshje të zhvilluara.

Pas tij vijë edhe Gerhard Progni i Gjilani që ka 8 gola dhe Arb Manaj i Trepçës ’89 që ka shënuar 7 sosh.

Më poshtë keni listën e top 10 golashënuesve më të mirë të Superligës së Kosovës në stinorin vjeshtorë./Gazeta inFokus/

 

Të tjera