Sport

Top 10 boksierët më të mirë në kategorinë e rëndë

Autori: Gazeta inFokus 14:30 | 02 May 2017

Fundjavën e kaluar boksi ka marr një shikueshmëri të madhe në meçin e Joshuas dhe Klitschkos.

Boksieri britanik arriti që ta mposhte Klitschkon në prani të 90 mijë tifozëve në “Wembley” të Anglisë.

Më poshtë ju kemi sjellë 10 boksierët më të mirë të kategorisë së rëndë:

10. Dillian Whyte

9. Kubrat Pulev

8. David Haye

7. Tony Bellew

6. Luis Ortiz

5. Jospeh Parker

4. Deontay Wilder

3. Wladimir Klitschko

2. Anthony Joshua

1. Tyson Fury.

Ofertë marramendëse nga Sharr Travel, me 75 euro vizitoni Vlorën, Tiranën e Beratin

Të tjera