Lajme

Tony Blair i drejtohet sot Kuvendit me fjalim

Autori: Gazeta inFokus 07:00 | 10 June 2024

Kuvendi i Kosovës do të organizojë sot seancë për përvjetorin e çlirimit të Kosovës.

I pranishëm do të jetë ish-kryeministri i Britanisë së Madhe, Tony Blair, i cili ka pasur ndikim të rëndësishëm në çlirimin e Kosovës.

Seanca do të nis në ora 10:25, ka njoftuar zyra për media e Kuvendit të Kosovës.

-Advertisement-

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
BKT Kosova dhe Komiteti Olimpik i Kosovës nënshkruajnë vazhdimin e marrëveshjes së sponsorizimit për periudhë 10-vjeçare

Të tjera