Lajme

Tjetër video se si vidhen ndihmat për tërmetin në Shqipëri

Autori: Gazeta inFokus 23:35 | 30 November 2019

Ish- kryeministri Sali Berisha poston një video ku pretendon se është regjistruar në një nga mangazinat ku bëhet shpërndarja e ndihmave emergjente për të prekurit nga tërmeti.

Sipas tij pamjet tregojnë makinat private teksa mbushen nga persona të cilët qytetarët i denoncojnë se nuk janë të dëmtuar.

Video është regjistruar mbrëmjen e kaluar ndërsa sipas qytetarëve punonjësit që shpërndanin ndihma mbushin makiant e familjarëve të tyre dhe largoheshin.

“Shikoni se si narkozyrtaret mbushin makinat me ndihma per te demtuarit nga termeti.

Shikoni videon e qytetarit dixhital dhe lexoni mesazhin e tij. sb

Pershendetje dr video esht ber mbrem ne Oren 10 te Nates Ku punonjesit qe shperndanin ndihma mbushnin makinat e familjarve Te tyre dhe i merrnin”, shkruan ish-kryeministri Sali Berisha në rrjetet sociale.

Të tjera