Sport

Tjetër karton i kuq në takimin mes Gjilanit dhe Llapit

Autori: Gazeta inFokus 16:45 | 29 September 2021

Gjilani dhe Llapi po luajnë aktualisht në kuadër të javës së shtatë në elitën e futbollit kosovar, shkruan Gazeta inFokus.

Në takimin që po zhvillohet në stadiumin e qytetit në Gjilan, skuadra e Gjilanit ka mbetur me 10-të lojtarë në fushë, ashtu sikur Llapi.

Kjo pasi Muhamed Dubova u ndëshkua me karton të kuq në minutën e 83’ pas rishikimit me VAR.

Kur po zhvillohet minuta e 85’, rezultati mbetet i barabartë 1-1./Gazeta inFokus/

 

Të tjera