Sport

Thomas Strakosha merr përgjigjen e testit për koronavirus, ky është rezultati

Autori: Gazeta inFokus 10:03 | 20 November 2020

Portieri i kombëtares së Shqipërisë dhe Lazios, Thomas Strakosha, më në fund ka rezultuar negativ në testimin e kryer për koronavirus, shkruan Gazeta inFokus.

Strakosha ishte në izolim për një muaj dhe sot është rikthyer, duke kryer kështu testet mjekësore në klub.

Kujtojmë që mediat në Itali kanë raportuar disa herë që gardiani i gjigandit italian ka luajtur pozitiv në ndeshje me dije të klubit dhe nëse kjo që vërtetohet nga federata italiane, ateherë Napoli do të dënohet me në shumë të madhe parash, ose të përjashtohet nga Serie A./Gazeta inFokus/

Të tjera