Lajme

Themeluesi i PDK-së së Klinës kalon në Nismën për Kosovën

Autori: Gazeta inFokus 17:10 | 16 May 2017

Nisma për Kosovën përmes një komunikate për media ka njoftuar se se ish anëtari i kryesisë dhe këshillit drejtues të PDK-së, i është bashkaur Nismës për Kosovën.

“Në takimin që Gashi e pati me kryetarin e Këshillit Kombëtar, Jakup Krasniqi tha se i bashkohet vizionit të NISMA-s, me bindjen se kjo është zgjidhja e duhur”, thuhet në një njoftim për media.

Nismës për Kosovën ditëve të fundit i janë bashkuar disa figura të jetës publike.

Po ashtu NISMA është në kontakte të vazhdueshme edhe me personalitete e grupe të ndryshme të shoqërisë tonë, për zgjedhjet e 11 qershorit.

Mitrev me letër drejtuar Komitetit të Helsinkit: Ka një sulm të organizuar kundër meje

Të tjera