Lajme

Themelohet Komiteti Ndërministror për Kompleksin Memorial “Adem Jashari”, pjesë e tij edhe Albin Kurti

Autori: Gazeta inFokus 14:43 | 26 April 2021

Qeveria e Kosovës në mbledhjen e sotme ka miratuar propozim vendimin për themelimin e Komitetit Ndërministror për koordinimin e procesit, përzgjedhjen e projektit dhe monitorimin e procesit të implementimit të projektit për Kompleksin Memorial “Adem Jashari” në Prekaz.

Pjesë e komitetit ndërministror do të jenë: Albin Kurti, Hajrullah Ceku, Liburn Aliu, Rozeta Hajdari, Hekuran Murati, antarë i komitetit përfaqësues nga familja Jashari, Bekim Jashari, anëtarë nga Agjencia e Menaxhimit të Memorialeve, përfaqësueses nga shoqata e arkitektëve dhe nga shoqata e luftës.

Të tjera