Rozë

‘The Sun’ shkruan për origjinën dhe pasurinë e Bebe Rexhës

Autori: Gazeta inFokus 11:29 | 08 April 2021

Tabloidi britanik “The Sun” i ka dedikuar një artikull të gjatë këngëtares shqiptare Bebe Rexha.

“Këngëtarja e hitit “I’m a mess” do të bëjë hapjen e “Wrestle Mania” duke interpretuar “America the Beautiful” të shtunën, më 10 prill.

Fansat po presin për albumin e saj të dytë, por ajo nuk ka publikuar një titull apo datë deri më tani. Ajo bëri të ditur se tema e albumit është e qartë nga dy këngët e para të tij të publikuara, “Baby, I’m Jealous” dhe “Sacrifice”.

Biologët në Kosovë zbulojnë një insekt të ri, e emërtojnë “Coronavirus”

“E njëjta fije në të gjithë këngët është se ata të gjithë flasin për pasigurinw që unë kam. Qoftë kjo, si frika për të mos qenë mjaft e mirë, apo pasiguria ime nga xhelozia, dhe pasiguria ime për të dështuar, ose pasiguria ime e sabotimit të gjithçkaje në jetën time. Pra … kjo është linja kryesore e fijeve në të gjithë albumin”, thotë Bebe Rexha.

Besohet se artistja 31-vjeçare ka një vlerë neto të hyrash vjetore prej rreth 5 milionë dollarësh. Ajo është e njohur për këngë të tilla si: “I Got You”, “Meant to Be” dhe “No Broken Hearts”.

Këngëtarja fiton nga turnet e shumta muzikore, klikimet në platformat muzikore si dhe disa prej reklamave me kompanitë e famshme.

Bebe Rexha lindi më 30 gusht 1989, në Brooklyn dhe u rrit në Staten Island. Nëna e saj lindi në SHBA në një familje shqiptare me rrënjë nga Gostivari (tani pjesë e Republikës së Maqedonisë) dhe babai i saj lindi në Dibër.

Dibra është një komunë në pjesën perëndimore të Republikës së Maqedonisë së Veriut.

Rexha i binte borisë dhe e mësoi veten të luante kitarë dhe piano kur ajo po rritej në Staten Island të Neë York-ut.

Ajo thotë se: Coldplay, Cranberry, Lauryn Hill, Alanis Morissette dhe Kanye Ëest ishin artistët ndikues që ajo të merrej me muzikë.”

Të tjera