Lajme

Thaçi s’e harron ditëlindjen e Edi Ramës as në Hagë: Endriti tregon detaje nga biseda

Autori: Gazeta inFokus 20:42 | 04 July 2024

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka festuar sot ditën e tij të lindjes, përkatësish 57-vjetorin.

Rama ka lindur në 4 korrik në Tiranë.

E këtë ditë nuk e ka harruar edhe miku i tij, ish-presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi.

-Advertisement-

Ketë fakt e ka thënë sot edhe djali i tij, Endrit, i cili ka bërë një urim për Ramën.

“Nga një bashkëbisedë spontane me babin, e kuptova që më 4 korrik e ka ditëlindjen edhe miku i tij i madh, kryeministri Edi Rama. E admiroj për kujtesën që ka. Kryeministër @ediramaal, urime ditëlindjen në emër të babit dhe timin”, ka shkruar ai në një postim në rrjete sociale.

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
UNICEF-i global boton artikull për rezultatet e partneritetit me Devolli Corporation: U fuqizuan gratë, përfituan familjet

Të tjera