Lajme

Thaçi: Rexhepi dhe Nuhiu, shembull i unitetit

Autori: Gazeta inFokus 09:34 | 11 January 2020

Me rastin e 36 vjetorit të rënies se tyre Thaçi ka thënë se ata ranë heroikisht në përballje me forcat policore jugosllave, duke dëshmuar vendosmërinë supreme për arritjen e idealit të tyre jetësor, çlirimin e Kosovës, shkruan Gazeta inFokus.

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi  përmes një postimi në llogarinë e tij në facbook ka përkujtuar rënien dy veprimtarë të shquar të lëvizjes kombëtare, Rexhep Mala dhe Nuhi Berisha,

 

Thaçi ka shkruar në Facebook se Rexhepi dhe Nuhiu ishin shembull i unitetit të qëllimit të gjeneratave të ndryshme në moshë, por që gjithçka vunë në shërbim të atdheut./Gazeta inFokus/

Të tjera