Lajme

Thaçi: Nuk më ka pëlqyer aspak vendimi i Kushtetueses për pezullimin e dekretimit të Hotit

Autori: Gazeta inFokus 21:12 | 21 May 2020

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka folur për pezullimin e dekretit për mandatimin e Avdullah Hotit për kryeministër të ri të Kosovës.

Thaçi ka thënë se vendimin i Kushtetueses për pezullimin e dekretit nuk i ka pëlqyer aspak, por se e respekton

“Nuk më ka pëlqyer aspak vendimi për pezullim, por nuk e komentoj, e respektoj këtë vendim”, u shpreh Thaçi.

Ai po ashtu ka thënë se se në asnjë mënyrë nuk ka bërë presion ndaj Kushtetueses dhe ka ka kërkuar nga të gjitha partitë që të respektojnë vendimin e këtij institucioni.

“Unë do ta respektoj të gjitha partitë duhet ta respektojnë, shoqëria duhet respektuar”, u shpreh ai.

Të tjera