Lajme

Thaçi kërkon rishkrimin e historisë (VIDEO)

Autori: Gazeta inFokus 20:56 | 15 May 2017

Këtë të hënë është shënuar përvjetori i 50-të jubilar i Insitutit të Historisë “Ali Hadri”, njofton Klan Kosova.

I pranishëm ishte edhe presidenti Hashim Thaçi i cili ka thënë se historia ka nevojë që të rishkruhet dhe ka kërkuar që kjo të bëhet mbi bazën e objektiviteti dhe saktësisë shkencore.

Ndër tjerash, në këtë shënim përvjetori u tha se ky institut e ka për objektiv hartimin e një versioni të parë të historisë së Kosovës.

 

Agon Gashi në mesin e 100 Liderëve të Rinj Global: Përzgjedhet në gjeneratën e vitit 2023 nga Forumin Ekonomik Botëror…

Të tjera