Lajme

Thaçi i jep tender Pacollit (Dokument)

Autori: Gazeta inFokus 22:18 | 15 May 2017

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, i ka dhënë tender për shërbimet e sigurimit  shëndetësor në udhëtim kompanisë ‘Siguria’, pronë e liderit të AKR-së, Behgjhet Pacolli, ndërsa udhëhiqet nga familjari i tij, Rrahim Pacollit, njëherit zyrtar i lartë në partinë Aleanca Kosova e Re, raporton portali ‘Infokusi.com’.

Vlera e kontratës që e ka fituar kompania ‘Siguria’ nga Presidenca kap shumën prej rreth 4000 euro.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Përndryshe, sipas formularëve të deklarimit të pasurisë në Agjencinë Kundër Korrupsionit për vitin 2014, Behgjet Pacolli, ka 100 për qind të aksioneve në kompaninë ‘Siguria’, të cilat aksione i ka vlerësuar 20 milionë euro.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Përndryshe, AKR është subjekti më i kërkuar për koalicione parazgjedhor nga partitë politike. Thuhet se Pacolli po zhvillon negociata me LDK-në dhe VV-në, por se ka hedhur poshtë mundësinë  e koalicionit me PDK-në, parti kjo të cilën e ka udhëhequr Hashim Thaçi para se të zgjidhej president. /Infokusi.com/

Çfarë është transplantimi i flokëve?

Të tjera