Lajme

Thaçi: Haradinaj kthehet në Kosovë, lajm i mirë për gjithë vendin

Autori: Gazeta inFokus 09:30 | 27 April 2017

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka përshendetur vendimin e Gjykatës së Colmarit për lirimin e liderit të AAK-së, Ramush Haradinajt.

Ai ka shkruar në rrjetin social facebook se me këtë vendim edhe një herë u vërtetua që shpifjet e shërbimeve serbe kundër UCK-së janë të paqendrueshme.

Lexoni postimin e tij të plotë:

-Advertisement-

Vendimi i Gjykatës së Colmar, që z. Haradinaj të kthehet në Kosovë është lajm i mirë për familjen Haradinaj, për bashkëpunëtorët e tij dhe gjithë Kosovën.

Edhe një herë u vërtetua që shpifjet e shërbimeve serbe kundër Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës janë të paqëndrueshme dhe nuk përfillen nga bota demokratike. HTH./Indeksonline

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI

Të tjera