Lajme

Thaçi deklarohet pas takimit me Mogherinin dhe Vuçiq-in

Autori: Gazeta inFokus 12:18 | 03 July 2017

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka theksuar se dialogu në mes Kosovës dhe Serbisë është për normalizimin e marrëdhënieve kombëtare.

Këtë deklaratë Thaçi e bëri pas përfundimit të takimit në mes tij dhe Përfaqësueses së Lartë të BE-së Federica Mogherini dhe presidentin serb, Aleksnadar Vuçiq, shkruan Indeksonline.

Ndryshe Thaçi ditë më parë ka propozuar që dialogu në mes Prishtinës dhe Beogradit të kalojë në nivel presidencial.

-Advertisement-

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Thyhet REKORDI I ZBRITJEVE!

Të tjera