Lajme

Tetë persona ndërruan jetë nga koronaviusi, kjo është mosha më e re

Autori: Gazeta inFokus 15:04 | 27 April 2021

Edhe 8 persona kanë ndërruar jetë nga koronavirusi në Kosovë.

Kështu bëhet e ditur në raportin e fundit të IKSHPK-së.

“Brenda 24 orëve janë raportuar 8 raste të vdekjes me SARS CoV-2 pozitiv. Rastet e vdekjes janë nga komunat: Drenas 1 rast (69 vjeç), Ferizaj 1 rast (74 vjeç), Leposaviq 1 rast (68 vjeç), Prishtinë 1 rast (75 vjeç), Prizren 1 rast (70 vjeç), Skenderaj 1 rast (72 vjeç), Viti 1 rast (76 vjeç), Vushtrri 1 rast (92 vjeç)”, thuhet në raport.

Numri total i rasteve pozitive është 104.390 raste nga 524.588 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 2.148 raste të vdekjes./Gazeta Infokus/

Të tjera