Lajme

Tetë persona janë dërguar në klinikat e Shkupit

Autori: Gazeta inFokus 21:18 | 27 April 2017

Shtatë persona me dëmtime në kokë dhe një me lëndim të gjurit janë pranuar sonte në Klinikën për sëmundje kirurgjike “Shën Naumi i Ohrit” në spitalin e Qytetit të Shkupit.

Këtë e ka konfirmuar drejtoresha e këtij institucioni shëndetësor publik, Jasminka Çabukovska, njofton TetovaSot.

Ajo tha se të tetë të pranuarit në klinikë vetëm një person i cili ka pasur tronditje u shtrua në spital, por është në gjendje të mirë të përgjithshme.

-Advertisement-

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI

Të tjera