Lajme

Tërnava: Lirimi i Haradinajt konfirmon pastërtinë e UÇK-së

Autori: Gazeta inFokus 15:48 | 27 April 2017

Myftiu i Kosovës, Naim  Tërnava thotë se vendimi i gjykatës së Colmar për Ramush Haradinajn edhe një herë rikonfirmon pafajësinë e tij personale dhe pastërtinë e Luftës Çlirimtare të UCK-së.

Ai këtë e tha përmes një komunikate për media, duke shtuar se ky është lajm i mirë për të gjithë, transmeton Indeksonline.

Ja njoftimi i tij i plotë:

-Advertisement-

“Vendimi i Gjykatës së Colmar, për lirimin e ish-kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj edhe njëherë rikonfirmoj pafajësinë  e tij personale dhe pastërtinë e Luftës  Çlirimtare të UÇK-së, që për mision kishte lirinë , sovranitetin dhe  dinjitetin për popujt e Kosovës.

Lirimi i Haradinajt është lajm i mirë për familjen, bashkëpunëtorët, popullin e Kosovën e mbi të gjitha për kauzën për të cilat Ai është angazhuar. Z. Haradinaj edhe kësaj radhe doli i pastër e faqebardhë përball shpifjeve, insinuatave e akuzave të pabaza.

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI

Të tjera