Lajme

Tërmeti i fundit shkakton panik, qytetarët dalin në sheshet kryesore të Tiranës

Autori: Gazeta inFokus 00:04 | 01 December 2019

Tërmeti i fundit i rënë para rreth një ore, me magnitudë 4.5 të shkallës rihter dhe që kishte si epiqendër Hamallajn u ndie edhe në Tiranë.

Ky tërmet ka shkaktuar panik tek qytetarët të cilët kanë dalë në sheshet kryesore të vendit siç është ai tek stadiumi Dinamo apo sheshi Nënë Tereza.

Banorët u shprehën se do flenë në makina sepse kanë frikë të kthehen në banesa./Tch/

Të tjera