Lajme

Tërmet në veri, lëkundjet ndihen edhe në Prishtinë

Autori: Gazeta inFokus 17:54 | 15 January 2020

Një tërmet me fuqi 4.28 ballë sipas shkallës Rihter ka goditur pjesën veriore të Kosovës.

Sipas ueb faqes MyEarthquake, tërmeti ka ndodhur në ora 17.32, me epiqendër në rajonin e Mitrovicës dhe Istogut.

Dridhje toke janë hetuar edhe në Prishtinë.

Thellësia e tërmetit ishte dhjetë kilometra.

 

 

 

Të tjera