Lajme

Tërmet në Turqi

Autori: Gazeta inFokus 16:18 | 21 April 2024

Një tërmet i lehtë me magnitudë 2.0 goditi Turqinë të dielën e 21 prillit.

Tërmeti që ndodhi rreth orës 14:04, kishte qendrën 22 km larg nga Elbistan, Kahramanmaras, Turqi

Siç raporton Volcano, përcjell klankosova.tv, tërmeti kishte një thellësi shumë të cekët prej 7 km dhe nuk u ndje.

-Advertisement-

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Po, Po 31 Vetura Dacia Logan shpërblim për konsumator nga ETC

Të tjera