Lajme

Tërmet në Shqipëri, ndihet edhe në Kosovë

Autori: Gazeta inFokus 11:31 | 17 November 2020

Një tërmet ka ndodhur 23 kilometra në Jug-Përendim të Dragashit por që epiqendra është regjistruar në Shqipëri.

Sipas uebsajtit për lëvizje tektonike tërmeti në Shqipëri ka qenë me magnitudë 2.2 shkallë të Rihterit dhe ka ndodhur rreth orës 10:53.

I njëjti është ndjerë edhe në Kosovë./Gazeta inFokus/

Të tjera