Lajme

Tërmet në Greqi, sa ishte magnituda

Autori: Gazeta inFokus 13:45 | 19 September 2022

Tronditet Greqia. Një tërmet me magnitudë 4.3 të shkallës Rihter është regjistruar mëngjesin e së hënë në Kretë. Bëhet me dije se epiqendra ishte 15 km në juglindje të Zakros.

Sipas Institutit Gjeodinamik, tërmeti ka ndodhur në orën 06: 31 të mëngjesit të së hënës.

Epiqendra e tërmetit ka qenë në zonën detare në juglindje të Zakros dhe thellësia është llogaritur në 9.7 km.

Të tjera