Lajme

Tërmet i fuqishëm trondit Italinë

Autori: Gazeta inFokus 18:41 | 14 November 2023

Një tërmet me magnitudë 4 është regjistruar sot në orën 17:17 në rajonin Marche të Italisë.

Tërmeti me epiqendër 3 kilometra nga Montelparo, në provincën e Fermos ra në një thellësi prej 21.6 kilometrash.

Tërmeti është ndjerë dukshëm në komunat fqinje, deri në Macerata, Civitanova Marche, por edhe Ascoli Piceno dhe San Benedetto del Tronto./A2CNN

-Advertisement-

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Etiketa:
Studio MASTER në UNI, Merr Diplomë dhe lejeqëndrim t’përhershëm në GJERMANI

Të tjera