Lajme

Tentuan ta arrestojnë, i dyshuari në Gjilan godet me veturë dy policë dhe arratiset

Autori: Gazeta inFokus 09:58 | 25 May 2023

Policia e Kosovës ka njoftuar se dy zyrtarë të saj kanë pranuar tretman mjekësor, pasi janë goditur me veturë nga një person në Gjilan, teksa të njëjtin po përpiqeshin ta arrestojnë.

I dyshuari kishte urdhëresë aktive nga Gjykata. Siç njofton policia, i njëjti po ashtu me veturën në lëvizje ka përplasur edhe automjetin e Policia.

I njëjti ndodhet në arrati.

“Gjilan 24.05.2023-16:35. Dy zyrtarë policor kanë pranuar tretman mjekësor pasi që të njëjtit duke tentuar ta arrestojnë të dyshuarin mashkull kosovar i cili kishte urdhëresë aktive nga Gjykata, janë goditur nga i njëjti i cili ishte me veturë në lëvizje si dhe u ka goditur edhe automjetin dhe është larguar në drejtim të panjohur, rasti në procedurë hetimore”, thuhet në njoftimin e Policisë.Anëtarësohu në grupin e Infokus në Viber: GAZETA INFOKUS – VIBER – ANTARËSOHU

Dhe në grupin e Infokus në Facebook: GAZETA INFOKUS – FACEBOOK – ANTARËSOHU

Comodita me dyshekët e saj në Panairin MOW, fiton klientë të rinj në Gjermani

Të tjera