Lajme

Tentim vrasje në Prishtinë

Autori: Gazeta inFokus 10:37 | 10 January 2020

Një person ka marrë lëndime të renda pasi që një mashkull ka tentuar të vrasë atë.

E gjithë situata ka ardhur pas një mosmarrëveshje që ka ndodhur ndërmjet këtyre dy personave, shkruan Gazeta inFokus.

Kështu ka bërë të ditur Policia e Kosovës përmes raportit 24-orësh.

Sipas PK’së, viktima dërguar në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës për trajtim mjekësor.

Ndërsa i dyshuar është intervistuar dhe me vendim të Prokurorit është ndalur në qendrën e mbajtjes.

Rasti sipas Policisë është duke u hetuar.
Kjo ngjarje ka ndodhur të mërkurën rreth orës 21:00.

“Me 09.01.2020 është raportuar se i dyshuari , mashkull K/Shqiptar pas një mosmarrëveshje  e kishte sulmuar viktimën mashkull K/Shqiptar. Viktima është dërguar në  QKUK për trajtim mjekësor ndërsa i dyshuari pas intervistimit me vendim të prokurorit  është ndaluar në qendrën e mbajtjes për 24 orë. Rasti është duke u hetuar”, thuhet në raport/Gazeta inFokus/

Të tjera