Lajme

Temperaturat e ulëta, bie borë në disa pjesë të Kosovës

Autori: Gazeta inFokus 15:04 | 21 April 2024

Temeraturat që ranë deri në 0 gradë celsius kanë sjellë reshje bore në disa pjesë të vendit.

Në një fshat të Dragashit, bora e ka mbuluar tokën.

Borë ka edhe në fshatin Koliq, rreth 20 kilometra në verilindje të Prishtinës. Meteo Ballkan ka publikuar pamje të reshjeve atje.

-Advertisement-

Edhe më shumë borë ka në Dukaivë të Rugovës në Pejë

Prishtina Weather ka paralajmëruar se ulja e temperaturave deri në 0 dhe 3 gradë minimale, e 14 deri në 16 gradë celsius maksimale, do të sjell reshje shiu e bore.

  

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Rakinica e Skenderajt bëhet me rrjet të ri elektrik

Të tjera