Lajme

​Temperaturat e larta, alivanoset një qytetar në Podujevë

Autori: Gazeta inFokus 14:20 | 19 June 2024

Një qytetar në Podujevë është alivanosur si pasojë e temperaturave të larta që kanë përfshirë vendin.

Në pamjet e sigurura nga KosovaPress shihet se në vendin e ngjarjes ka mbërritur ekipi i ndihmës së shpejtë dhe Policia e Kosovës dhe i njëjti është dërguar në Qendrën e Mjekësisë Familjare të Podujevës për kontroll të mëtutjeshëm.

KosovaPress ka pyetur Policinë e Kosovës për rastin në fjalë, por deri më tani nuk ka marrë përgjigje.

-Advertisement-

Kujtojmë se sot Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës u ka bërë thirrje qytetarëve që të mos ekspozohen në rrezet e diellit sepse ky mot është i papërshtatshëm për një shtresë të popullatës me sëmundje kronike.

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Comodita në Gjermani shpalos koleksionin e produkteve të reja në panairin Heimtextil në Frankfurt

Të tjera