Lajme

Të shtëna me armë zjarri në Prizren

Autori: Gazeta inFokus 10:53 | 23 July 2022

Policia e Kosovës të enjten është njoftuar për disa të shtëna me armë zjarri në Prizren, përkatësisht në rrugën Skender Rexhepi, shkruan Gazeta Infokus.

Sipas policisë, i dyshuari kishte gjuajtur me armë në një aheng familjar.

Nga ai, Policia e Kosovës ka një revole me leje të skaduar dhe një gëzhojë e armës së zjarrit.

Derisa, rasti po vazhdon të hetohet.

“Njësiti policor pas informatave për të shtëna me armë zjarri ka dal në vendngjarje ku dhe është hasur i dyshuari mashkull kosovar i cili kishte gjuajtur me armë në një aheng familjar. Nga i dyshuari është sekuestruar një revole me leje të skaduar dhe një gëzhojë e armës së zjarrit. Rasti nën hetime”, njofton PK-ja./Gazeta Infokus/

Të tjera