Lajme

Të shtëna më armë në Gjilan, arrestohen dy persona

Autori: Gazeta inFokus 09:40 | 04 August 2022

Dy persona janë arrestuar pasi kanë shtënë me armë zjarri në një aheng familjar në fshatin Bresalc të Gjilanit, shkruan Gazeta Infokus.

Sipas policisë nga të dyshuarit janë konfiskuar dy armë, njëra e llojit “Ekol Firat Compact” e kalibrit 9mm, dhe tjetra ,”Bereta Pb” e kalibrit 9 mm, 37 gëzhoja te kalibrit 9 mm dhe 3 fishekë të kalibrit 9 mm si dëshmi materiale për Gjykatë

“Drejtoria Rajonale Gjilan, Stacioni Policor Gjilan me datën 04/08/2022 ka pranuar një informatë se në fshatin Bresalc janë dëgjuar të shtëna me armë zjarri. Patrulla policore dhe Njësiti Rajonal për Reagim të Shpejtë (NJRSH) ka arritur që të lokalizoj vendin e ngjarjes, ku kanë takuar të dyshuarin Shqiptar Kosovar A.S. (1997) dhe A.A. (1957). Në vendin e ngjarjes janë gjetur prova materiale se të dyshuarit gjatë një ahengu familjar (dasmë) kanë shtënë disa herë me armë zjarri”, njofton policia.

Lidhur me rastin është njoftuar prokurori i cili ka urdhëruar që të dyshuarit të lirohet në procedurë të rregullt, ndërsa rasti me kallëzim penal për veprat penale “Armëmbajtje pa leje” dhe “Shkaktim i rrezikut të përgjithshëm” të procedohet së bashku me provat në Prokurorinë Themelore në Gjilan./Gazeta Infokus/

Të tjera