Lifestyle

Të rinjtë britanikë duan vetëm të festojnë, shikoni si mbushen klubet e natës në fundjavë (FOTO)

Autori: Gazeta inFokus 13:19 | 23 July 2021

Mijëra të rinj britanikë janë fotografuar duke shijuar netët e para në klubet e vendit, që nga Dita e Lirisë.

Në qytetet kryesore, që nga Londra nëLiverpool apo në Leedis, dhjetëra mijëra të rinj mbushin rrugët dhe klubet për të shijuar festat e shthurura. Që nga e premtja dhe gjatë gjithë fundjavës, ato nuk ndalojnë se festuari.

Fotografitë e publikuara nga mediat britanike tregojnë se si nga mëngjesi i së premtes, qytetarët vihen në radhë për orë të tëra që të hyjnë më pas në klubet e natës dhe baret e njohura.

Ndërkohë deputetë dhe aktivistët e lirive civile kanë kritikuar planet e kryeministrit të Britanisë së Madhe, Boris Johnson, për t’i bërë pasaportat e vaksinave të detyrueshme në klube, në shtator.

Të tjera