Lajme

Të premten mblidhet Kryesia e Kuvendit

Autori: Gazeta inFokus 20:54 | 29 April 2021

Kryesia e Kuvendit të Kosovës të premtën do të mbajë mbledhje, shkruan Gazeta Infokus.

Drejtoria për Media dhe Marrëdhënie me Publikun e Kuvendit të Kosovës ka njoftuar se mbledhja do të fillojë nga ora 10:00.

Këto janë pikat e rendit të ditës:

“I. Miratimi i procesverbalit nga mbledhja e mëparshme e Kryesisë së Kuvendit,

  1. Përgatitjet për Seancë plenare:
  2.     Deklarimet jashtë rendit të ditës,
  3.     Pyetjet parlamentare,
  4.     Miratimi i procesverbalit nga seanca e mëparshme.

III. Shqyrtimi i propozimeve dhe i kërkesave”./Gazeta Infokus/

Të tjera