Lajme

Të premtën Kurti mban seancë për dialog, Hoti thotë se kryeministri ka shtruar gabimisht kërkesën

Autori: Gazeta inFokus 19:09 | 10 June 2021

Ish kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka thënë se kërkesa e kryeministrit Albin Kurti për diskutim në lidhje me ecurinë e dialogut është e gabuar.

Hoti ka shkruar se  në raportin e dorëzuar te deputetët nga Qeveria janë lista e marrëveshjeve të arritura gjatë dialogut teknik të viteve 2011-2017.

“Kërkesa e Kryeministrit për diskutim në Kuvendin e Kosovës të premten lidhur me ecurinë e deritanishme të dialogut është shtruar gabimisht. Raporti i dorëzuar nga Qeveria për deputetët përmban listën e marrëveshjeve të arritura gjatë dialogut teknik të viteve 2011-2017:, ka thënë ai.

Hoti shtoi se dialogu në Bruksel tanimë nuk është teknik, por është për marrëveshjen përfundimtare për njohje të ndërsjellë dhe normalizim të marrëdhënieve në mes të dy shteteve fqinje./Gazeta Infokus/

Të tjera