Lajme

Të papunë por festojnë(Foto/Video)

Autori: Gazeta inFokus 15:54 | 01 May 2017

Në Kosovë festohet në ditën ndërkombëtare e punëtorëve ani pse shumica janë të papunë ndërsa pjesa më e madhe e atyre që punojnë kanë paga të vogla dhe kushte jo të mira pune.

Në kryeqytet u organizuan disa protesta për kërkim të kushteve më të mira për punë, por te interesuar kishte jashtëzakonisht pak vetëm dhjetëra qytetarë morën pjesë , raporton infokusi.com

Pjesa më e madhe e qytetarëve qofshin me apo pa pune kanë zgjedhur të festojnë në këtë ditë.

Më poshtë mund të shihni foto dhe video nga Batllava/INFOKUSI

 

 

Rritje e frikshme e kërkesave për kompensim të dëmeve të lehta

Të tjera