Lajme

‘Të nxjerri jashtë’: Ky është deputeti që iu vërsul fizikisht Vjosa Osmanit në Kuvend

Autori: Gazeta inFokus 23:05 | 10 July 2020

Deputeti i LDK’së, Xhavit Ukaj i është vërsulur kryetares së kuvendit, Vjosa Osmanit, pasi ajo i tha ‘të nxjerr sigurimi jashtë’, shkruan Gazeta Metro.

Kryetarja reagoi menjëherë dhe mbylli seancën.

“Nderpitet seanca per shkak te paedulates se nje deputeti”, ka deklaraur Vjosa Osmani.

Ndryshe, Xhavit Ukaj ka hyrë së fundmi në Kuvend pasi disa deputetë u bën ministra.

Deputeti i LDK’së, Xhavit Ukaj, ka qenë ai që ka dalë në foltore dhe është përplasur me kryetaren e Kuvendit, Vjosa Osmani.

Kjo pasiqë Osmani i ka thënë se ‘e thërret sigurimin që ta nxjerr jasht’ derisa Ukaj, me gjasë fliste, kur në foltore ishte deputetja e PDK-së, Ganimete Musliu.

Momenti kur deputeti i LDK-se i versulet Vjosa Osmanit

Gepostet von Infokus am Freitag, 10. Juli 2020

Të tjera