Lajme

Tahiri: Situata në veri nuk zgjidhet vetëm me deklarata siç po bën Qeveria Kurti

Autori: Gazeta inFokus 13:10 | 19 December 2022

Ish-kryenegociatorja e Kosovës në dialogun me Serbinë, Edita Tahiri, sërish ka dalë me një deklaratë pas gjendjes së krijuar në veri tash e disa ditë.

Sipas saj, situate e barrikaduar po vazhdon akoma në veri.

Ajo tha se kjo situatë nuk zgjidhet vetëm me deklarata siç po bën Qeveria Kurti.

Tahiri shprehet se duhet zgjidhje të shpejt dhe të koordinuar me partnerët ndërkombëtarë.

“Serbia do të vazhdoj ta mbaj peng veriun, Qeveria duhet ta ndaloj”, shkroi ajo në Facebook.Anëtarësohu në grupin e Infokus në Viber: GAZETA INFOKUS – VIBER – ANTARËSOHU

Dhe në grupin e Infokus në Facebook: GAZETA INFOKUS – FACEBOOK – ANTARËSOHU

Importuesi nga SHBA-ja: Devolli Corporation me standarde amerikane

Të tjera