Lajme

Tahiri: Nuk po e kontestojmë se duhet ta udhëhiqni dialogun, por mënyrën se si po e bëni

Autori: Gazeta inFokus 19:51 | 12 October 2020

Abelard Tahiri ka kritikuar kryeministrin Avdullah Hoti, se ka angazhuar në dialog koordinator që nuk janë pjesë e qeverisë dhe që e janë të pamundur t’i raportojnë kuvendit, shkruan Gazeta inFokus.

“Zoti kryeministër nuk po e kontestojmë në asnjë moment atë që ju duhet ta udhëhiqni dialogun. Është përgjegjësi e kryeministrit të Republikës së Kosovës dhe kësaj radhe u ka rënë hise, por mënyrën se si duke e bërë dhe angazhimin e njerëzve që nuk janë pjesë e kabinetit qeveritar në nivele kaq të larta”, ka thënë Tahiri./Gazeta inFokus/

Të tjera